Agency.ee

Me aitame
müüa Teie ettevõtet

 

Seminar 12. novembril 2015 "Kuidas müüa oma elutööd?"

12. novembril 2015 toimub Eesti Kaubandus - Tööstuskojas seminar teemal „Kuidas müüa oma elutööd?“. 
 Seminar keskendub väikeaktsionäri osaluse müümise temaatikale, koos oma ala asjatundjatega otsime vastuseid küsimustele:

  •  Milline on minu osaluse väärtus ettevõttes, kus osaluse suurus on +/-10%; 
  •  Millised asjaolud mõjutavad osaluse väärtust ning kuidas oma tegevusega ise lõpptulemust mõjutada?;
  •  Räägime Eestis väljakujunenud praktikast ja toome näiteid.     

 Seminari kava:

9:00  Kogunemine, hommikukohv
10:00  Osaluse väärtus sõltuvalt selle suurusest ettevõttes - Erki Katkosild,  Investment Agency OÜ 
10:40  Vähemusosalusest tulenevad õigused – Gerli Kilusk, Red Legal
11:20  Soome praktika, poliitika vähemusaktsionäride osas – Tero Nummenpää,  Translink
12:00  Lõuna
13:00  Ettevõtte ostu finantseerimine – Indrek Nuume, LHV Pank
13:40  Aktsiate, osade üleminek eraisiku omandist äriühingusse – Jelena  Scheberina, Finantskonsultant
14:20  Kuidas kasutada mezzanine rahastamist ettevõtte ostul ja müügil? - Kalmer  Kikas, BPM Capital 
15:00  Diskussioon, näiteid elust - Illar Kaasik, Aare Kilp, Gerli Kilusk

Lektorid:

Erki Katkosild on töötanud Investment Agency OÜ-s alates 2007. aastast. Selle aja jooksul on ta koostanud mitmekümneid ettevõtete väärtushindamisi ning osalenud mitmete ettevõtete müügi korraldamises. Erki on töötanud peamiselt Eestist väljaspool olevate turgudega nagu Baltikum, Skandinaavia ja ülejäänud Euroopas müügi toetamisega. Erki kuulub üle-euroopalisse Corporate Finance in Europe ettevõtete ostu- müügi nõustajate organisatsiooni. Erki on õppinud Estonian Business Schoolis rahvusvahelist ettevõtlust ja ärijuhtimist.
Gerli Kilusk on vandeadvokaat ja üks Advokaadibüroo Red asutajatest ja partneritest. Gerli on spetsialiseerunud äriõigusele ja M&A tehingutele, kuid nõustab kliente ka IT, IP ja tööõiguse valdkonnas. Eriliselt südamelähedaks on Gerlile saanud väärtpaberituruõigus. Tänaseks päevaks on tal nimetatud valdkondades üle 10-aastane kogemus.
Tero Nummenpää on alates 2000. aastast töötanud ettevõtete finantsnõustamise ja riskikapitali valdkondades. Enne Translik Finlandi asutamist 2003. aastal töötas ta investeeringute juhina PCA Infocom Finance Oy-s. Tero Nummenpää on viinud läbi mitmeid piiriüleseid omandamiste ja ühinemiste tehinguid ning nõustanud Soome kasvuettevõtteid kapitalitehingute tegemisel.Tal on M.Sc kraad Tampere Tehnikaülikoolist ning MBA Virginia Tehnikaülikoolist USA-s.
Indrek Nuume on LHV Panga juhatuse liige ja ettevõtete panganduse juht. Indrek on töötanud panganduses üle 15 aasta. Enne LHV-ga liitumist töötas ta üle 10 aasta Danske Panga ettevõtete panganduse divisjonis.
Jelena Scheberina on Finantskonsultant OÜ juhataja ning üks ettevõtte partneritest. Finantsvaldkonnas on Jelena tegutsenud üle 20 aasta, spetsialiseerudes maksu- ja finantsekspertiisi ning sissekontrolli läbiviimisele. Mõned Jelena äriklientidest: Toila Sanatoorium AS, Autorollo OÜ (pankrotis), Swedbank AS, DNB Pank AS.
Kalmer Kikas on töötanud juhtivatel kohtadel sellistes ettevõtetes nagu Baltic Mezzanine, Hanseatic Capital ja BalAEF. Ta on olnud juhatuse liige ettevõtetes Amserv Group, Sunorek, Eskaro, Balaef Eesti, Ortodontiakeskus, TMT, Labelprint and Favor. Tal on bakalaureusekraad majanduses Eesti Maaülikoolist ja MBA kraad Henley Management College’ist. 

Diskussioonil arutlevad:

 Illar Kaasik, Investment Agency OÜ juhtivpartner
 Aare Kilp, Investment Agency OÜ partner
 Gerli Kilusk, Advokaadibüroo Red partner, vandeadvokaat

Lisainfo ja registreerimine:

Margus Ilmjärv
Tel: 337 4950
E-post: margus@koda.ee